WIZYTA MISTRZYNI

26 września, 2017 12:40 Relacje sportowe

Na kolejne już VI Grand Prix Gdowa w tenisie stołowym zjechało do Gminnej Hali Sportowej 71 zawodniczek i zawodników z Małopolski i Podkarpacia. Tym razem frekwencja była wysoka, do czego zapewne przyczyniła się deszczowa pogoda. Wśród zawodników zobaczyliśmy wielu doskonałych graczy, a swoim udziałem zaszczyciła turniej pani Dorota Nowacka – czołowa zawodniczka naszego globu, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i Świata osób niepełnosprawnych.

„Pani Dorota grała przez trzy sezony w naszym klubie i korzystając, że ma przerwę w zgrupowaniach kadry poprosiłem ją o przyjazd do Gdowa. Sama nie grała, bo jest po mocnym okresie przygotowawczym do Mistrzostw Europy, ale służyła radą swojemu koledze Stanisławowi Ząbkowi, który dotarł do półfinału VI Grand Prix” – powiedział prezes UKS Rokicie Wojciech Biernat.

Turniej do lat 15 nie przyniósł żadnych niespodzianek. W bardzo silnej obsadzie zawodniczek i zawodników po raz trzeci z rzędu zwyciężył Michał Piekarczyk z Choczni pokonując w finale swojego kolegę Michała Bodnara z Piotrowic. Na wielkie słowa uznania zasługuje Martyna Malarczyk z Trąbek, która dopingowana przez cała rodzinę dotarła, aż do półfinału przegrywając z późniejszym triumfatorem. W klasyfikacji nie zaszły większe zmiany. Nadal prowadzi Dawid Trojanowski z Nowego Sącza wśród chłopców i Natalia Mensfeld z Nowego Targu wśród dziewcząt.

Do turnieju open przystąpiło bardzo dużo dobrych zawodników,  w tym liczna, bo aż 5 osobowa grupa z Mielca !!!. Najlepszym okazał się po raz drugi z rzędu Wojciech Górecki z Krakowa, który w finale ograł pana Adama Gdulę z Myślenic. W klasyfikacji ogólnej prowadzenie wśród mężczyzn utrzymał Tomasz Zimnicki z Koźmic, ale jego przewaga nad drugim Marcinem Pietrzykiem z Krakowa wyraźnie zmalała. Wśród kobiet prowadzi Martyna Malarczyk z Trąbek, przed Magdaleną Łapińską z Krakowa.

„Na turniej nie  dojechało dwóch prowadzących w rywalizacji zawodników, dlatego klasyfikacja bardzo się wyrównała. Między czołową szóstka są niewielkie różnice punktowe, co zapowiada niemałe emocje do końca cyklu Grand Prix. Już dziś zapraszam na VII turniej, który odbędzie się 22 X w Gdowie. Tym razem, co mnie niezmiernie cieszy wystartowała spora grupa zawodników z gminy Gdów” – powiedział po turnieju główny organizator.

Skip to content