SZYBOWCE ZAWŁADNĘŁY GDOWSKĄ HALĄ SPORTOWĄ. Suwałki najlepsze, już po raz drugi pojedzie tam puchar Wójta Gminy Gdów w zawodach szybowców halowych F1N.

27 lutego, 2023 10:05 Relacje sportowe

Już drugi raz nasza hala sportowa gościła miłośników modelarstwa i puszczania małych szybowców. Podobnie jak przed rokiem, wśród zawodników z całej Polski, najlepszym okazał się wychowanek Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Tym razem wygrał Sławomir Truchan. W sobotę 25 lutego do Gminnej Hali Sportowej w Gdowie fanów puszczania modeli szybowców zaprosiło Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo – Rekreacyjne „Sowiniec” z Krakowa. Wystartowało 50 uczestników, prezentując długie loty na bardzo wysokim poziomie.  Do rywalizacji w gdowskiej hali przyjechali zawodnicy reprezentujący niemal każdy rejon Polski, od Suwałk, przez Warszawę, Gliwice, a ż po Podhale. Najwięcej zawodników wystartowało w kategorii młodzików, co bardzo cieszy i dowodzi, że modelarstwo z roku na rok staje się co raz popularniejsze wśród dzieci i młodzieży.

W kategorii Młodzik F1N/M nagtodzono za I miejsce Patryka Zalewskiego, za II Krzysztofa Maruszewskiego (obaj z Wieliszewa), oraz za III miejsce Tomasza Michnę z Rembertowa.

Piotr Stasiulewicz, Michał Kuchta oraz Wojciech Stasiulewicz stanęli na podium w kategorii Juniorskiej F1N/M, natomiast Barbara Durkalec z Gliwic (I miejsce), Oliwia Danilewicz (II miejsce) oraz Jarosław Richter (III miejsce) okazali się najlepszymi w kategorii Junior F1N.

Oliwia Szturgulewska z Suwałk  była najlepszą  w kategorii Młodziczka.

Śród Seniorów wygrał Sławomir Truchan z OSiR Suwałki, za nim na II miejscu uplasował się Bartosz Nyk w Aeroklubu Warszawskiego, III miejsce zajął Grzegorz Pukowiec z gliwickiego SML.

Najlepszych zawodników nagrodzili Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas wraz z Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie. Wyniki zaliczono do Pucharu Polski.

Do rywalizacji oraz kibicowania zawodnikom zaprosili Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego, Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz Aeroklub Polski.

W imieniu Organizatorów, gospodarz gminy Wójt Zbigniew Wojas zaprosił do kolejnej edycji zawodów w przyszłym roku do Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. Zawodnicy zgodnie potwierdzili, że warunki aerodynamiczne w niej panujące oraz techniczne obiektu są jednymi z najlepszych w Polsce i znacznie sprzyjają organizacji tego typu rywalizacji w hali. 

Już teraz zapraszamy zatem do kolejnej edycji konkursu już za rok! W naszej hali sportowej oczywiście. 

 

Skip to content