Puchar Przechodni Wójta Gminy Gdów trafił do Radosława Szymanowskiego

25 lutego, 2022 14:26 Relacje sportowe

W niedzielę 20 lutego 2022 r.  Gminna Hala Sportowa w Gdowie był miejscem rywalizacji miłośników modelarstwa. Od godzin porannych obywały się tu bowiem Zawody F1N o puchar Wójta Gminy Gdów. Na zaproszenie Organizatorów: Centrum Kultury w Gdowie oraz MTSR „Sowiniec” z Krakowa odpowiedziało około 60 zawodników, puszczając własnoręcznie wykonane modele. Zawody zaliczane do Pucharu Polski wspólnie z Centrum Kultury w Gdowie zorganizowała Sekcja Modelarska Młodzieżowego Towarzystwa Sportowo Rekreacyjnego „Sowiniec” w Krakowie.  Już po raz kolejny na tego typu rywalizację do Gdowa przyjechali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, z Warszawy, Gliwic, Opolszczyzny, Podhala a nawet z Suwałk.

WYNIKI

Puchar Przechodni Wójta Gminy Gdów trafił do rąk Radosława Szymanowskiego z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, który otrzymał go z rąk gospodarza gminy Zbigniewa Wojasa. Zwycięzców nagradzał także Poseł na Sejm RP Władysław Kosiniak – Kamysz, który wraz z rodziną przyjechał do gdowskiej hali sportowej, by kibicować zawodnikom.

W rywalizacji najlepszymi okazali się kolejno: Radosław Szymanowski, Barbara Durkalec i Tomasz Dudzik w kategorii OPEN; Radosław Szymanowski, Barbara Durkalec i Julia Łubek w kategorii JUNIOR. Z kolei wśród Juniorów młodszych pierwsze miejsce przypadło Julii Łubek, a kolejne Oliwii Danilewicz i Zygmuntowi Pająkowi, natomiast pośród młodzików: Nazariemu Khukhrianskyi, Wojciechowi Stasiulewiczowi i Marcelowi Hożek.

Zwycięzcą kategorii młodzik A/M został Wojciech Stasiulewicz, zaś kolejne miejsca zdobyli Patryk Zalewski i Zygmunt Pająk.

Wśród kobiet zwyciężyła Barbara Durkalec, pokonując Julię Łubek i Oliwię Danilewicz, natomiast w kategorii młodziczki najlepszą okazała się Oliwia Szturgulewska, przed Oleną Kozłowską i Mają Gawryć.

WIĘCEJ ZDJĘĆ:

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a szczególnie panu Radosławowi Szaymanowskiemu zdobycia Pucharu Przechodniego Wójta Gminy Gdów. Jak sama nazwa wskazuje – w kolejnej edycji zawodów puchar być może trafi w ręce innej osoby, stąd już teraz zapraszamy na kolejną rywalizację miłośników modelarstwa, w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie oczywiście. 

Foto: Centrum Kultury w Gdowie.

Źródło: Centrum Kultury w Gdowie

Skip to content