PONOWNA WYGRANA ADAMA GDULI

8 grudnia, 2017 08:36 Relacje sportowe

VIII Grand Prix Gdowa jak zwykle przyniosło sporo emocji. Do rywalizacji przystąpili wszyscy najlepsi zawodnicy, którzy nie tylko walczyli o zwycięstwo w tym turnieju, ale zbierali punkty do klasyfikacji generalnej. Praktycznie sprawa zwycięstwa została rozstrzygnięta, ale zacięta walka toczyć się będzie o dalsze miejsca.

„Wysoka lokata Tomasza Zimnickiego, Dawida Trojanowskiego oraz Natalii Mensfeld w tym turnieju przesądza o zajęciu przez nich pierwszych miejsc w kategorii open oraz do lat 15. Jednak emocji w ostatnim GP na pewno nie zabraknie, gdyż sprawa kolejnych miejsc jest otwarta. Jeszcze wielu zawodników ma szansę na zajęcie miejsc w pierwszej szóstce całego cyklu” – podsumował turniej pan W. Biernat.

W kategorii do lat 15 zwyciężył Dawid Trojanowski, który w finale pokonał swojego kolegę (obaj Nowy Sącz) Kamila Paska. Najlepszą wśród dziewcząt została Natalia Mensfeld – Nowy Targ zajmując trzecie miejsce!!!

W kategorii open po raz trzeci wygrywa Adam Gdula z Myślenic, pokonując w finale Rafała Bruzdę z Koźmic. Dzięki udziałowi w finale i słabszej postawie przeciwników pan Rafał wskoczył na trzecie miejsce w „generalce”. Bardzo ciekawie zrobiło się w kategorii kobiet, gdzie przewaga Martyny Malarczyk wynosi zaledwie cztery punkty. Dużą atrakcją dla zawodników był występ pani Doroty Nowackiej uczestniczki paraolimpiady w Londynie oraz Rio de Janeiro. Dzięki udziałowi pana Waleriana Iwankiewicza z Żytomierza na Ukrainie turniej stał się wydarzeniem międzynarodowym!!!

„Pan Walerian przebywa czasowo u przyjaciół w Tarnowie i zdecydował się wraz z nimi na przyjazd do Gdowa. Jest Polakiem mieszkającym od wielu lat na Ukrainie. Bardzo mu się podobało i obiecał, że jeszcze kiedyś tu wróci” – dodał pan W. Biernat.

Kolejny turniej odbędzie się 16 grudnia 2017 r. (sobota) i będzie ostatnim w tym cyklu. Do tej pory zagrało łącznie 210 osób (80 w kategorii do lat 15 i 130 w kategorii open) z Polski i Ukrainy. Po zakończeniu zmagań przy stołach najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody (puchary i rzeczowe oraz dyplomy za uczestnictwo). Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Gdowskiej Hali Sportowej.

Skip to content