Najlepsze gołębie na wystawie w hali sportowej.

26 lutego, 2024 13:16 Relacje sportowe

Już po raz trzeci w naszej Gminnej Hali Sportowej w Gdowie można było podziwiać gołębie i inne ptaki z całej Polski. XXVI Wystawa Gołębi Ras Małopolskich z roku na rok cieszy się co raz większą popularnością. Do  Gminy Gdów przyjeżdżają najlepsi wystawcy prezentując publiczności wspaniałe okazy ptaków, w tym ginące rasy. Partnerem XXVI Wystawy Gołębi Ras Małopolskich było Województwo Małopolskie.

Do właścicieli najładniejszych ptaków trafiły zasłużone puchary. W rasie białka polska zwyciężył Franciszek Bucki, natomiast Dariusz Bębenek zwyciężył w rasie perłowy. Krzysztof Goryczka w rasie pasiak srebrzysty. Kazimierz Żyła wyhodował najlepszego pasiaka srebrzystego szarolotego. Paweł Cygan zwyciężył w rasie listonosz polski. Marcin Wypych zwyciężył w rasie rzeszowski wystawowy. W rasie karier oraz polski pocztowy wystawowy najlepszy był Jan Małota. Puchar za najładniejszego rysia polskiego powędrował do Vanessy Chmieli, a za rysia staropolskiego do Rafała Jaskierni. Za najładniejszego pawika nagrodę odebrał Andrzej Dubiel. Oskar Bucki odebrał puchar za najładniejszego stawiaka polskiego. Krótkodzioby polski – szek oraz  koroniarz końcaty to rasy, za których hodowlę nagrodzono Piotra Iwulskiego.  W razie srebrniak i sroka krakowska zwycięstwo odniósł Krzysztof Dzieja, choć brawa należą się wszystkim hodowcom tej i pozostałych ras.

Mamy nadzieję, że za rok ponownie będziemy Was gościć w naszej hali sportowej. Tymczasem mówimy „do zobaczenia” i zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wystawy na stronie Mojego Gdowa

Foto: „Mój Gdów”.

Skip to content