Młodzież z Drużyn Pożarniczych rywalizowała w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie

27 lutego, 2018 09:45 Relacje sportowe

Gminna Hala Sportowa w Gdowie w minioną sobotę 24 lutego, gościła młodych adeptów pożarnictwa , po raz II odbył się Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do udziału w zawodach zgłosiło się 131 osób.
W ubiegłym roku, do pierwszej edycji Turnieju przystąpiło niespełna 80 osób tym razem na listach startowych zapisanych było ponad 130 chłopców i dziewcząt z kilkunastu jednostek OSP – jak powiedział nam Zbigniew Gumułka – prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Gdowie. 
Członkowie drużyn zostali podzieleni na cztery kategorie, zgodne z ich wiekiem, zadanie polegało na pokonanu toru strażackiego w jak najkrótszym czasie. Na zaproszenie Prezesa Zarządu Gminnego do Gdowa przybyła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Jordanowa (pow. Suski) wraz z opiekunem – Andrzejem Gwiazdonikiem – Sędzią międzynarodowym, Przewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Sędziowskiej oraz Pomysłodawcą Halowego Turnieju MDP.

Wyniki zawodów.

Szkoły podstawowe dziewczyny:
1 miejsce – OSP Niegowić
2 miejsce – OSP Pierzchów
3 miejsce – OSP Gdów
Szkoły podstawowe chłopców:
1 miejsce – OSP Jordanów
2 miejsce – OSP Nieznanowice
3 miejsce – OSP Wiatowice
Gimnazjum chłopcy:
1 miejsce OSP Wiatowice
2 miejsce OSP Bilczyce 
3 miejsce OSP Winiary
Gimnazjum dziewczyny:
1 miejsce OSP Jordanów
2 miejsce OSP Nieznanowice
3 miejsce OSP Gdów

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa, który podziękował uczestnikom i organizatorom za zaangażowanie oraz za udział w zawodach, Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce st. kpt. Przemysława Przęczki, Wiolety Chmieli – p.o. Dyrektora Centrum Kultury w Gdowie, Józefa Kostucha – Komendanta Gminnego OSP gm. Gdów oraz Bogusława Koguta – z Urzędu Gminy Gdów .

Organizatorom Turnieju gratulujemy pomysłu oraz zaangażowania w przygotowanie wydarzenia, a wszystkim uczestnikom, szczególnie zwycięzcą ducha sportowej rywalizacji.

Skip to content