KONIEC CAŁOROCZNYCH ZMAGAŃ TENISOWYCH W GDOWIE

19 grudnia, 2017 08:56 Relacje sportowe

W sobotę 16 grudnia 2017 r. na Gminnej Hali Sportowej w Gdowie po raz ostatni w tym roku odbył się turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Gdowa. Cały rok wszyscy chętni mogli zagrać w comiesięcznych turniejach zbierając punkty do klasyfikacji końcowej. Emocji, dramatycznych spotkań oraz wysokiego poziomu nie zabrakło, a do końca nie wiadomo było komu przypadną główne nagrody.

„Turnieje w Gdowie pokazały, że tenis stołowy jest bardzo popularny. Ogólna liczba osób, która zagrała w naszym turnieju osiągnęła liczbę 218 osób, z czego aż 84 to dzieci i młodzież. To bardzo cieszy, jak również fakt udziału zawodników z 3 województw i Ukrainy. W turnieju zagrało wielu bardzo dobrych zawodników. Wszyscy podkreślali znakomitą organizację, świetne warunki do gry i … smaczne posiłki w kawiarence” na gorąco podsumowuje W. Biernat

Ostatni w tym roku turniej zgromadził łącznie 51 osób. W kategorii do lat 15 zwyciężył Dawid Trojanowski z Nowego Sącza wyprzedzając Kamila Paska z Nowego Sącza i Oliwiera Waśniowskiego z Trąbek.

W kategorii open zawody na pierwszym miejscu zakończył Tomasz Zimnicki z Koźmic, przed Andrzejem Dźwigiem z Myślenic i Rafałem Bruzdą z Sygneczowa. W tej kategorii o ostatecznej kolejności zadecydowały ostatnie pojedynki, gdyż pan Andrzej mógł zając drugie miejsce pod warunkiem wygrania pojedynku finałowego. Niestety uległ swojemu rywalowi i do drugiego miejsca zabrakło mu 4 punktów.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Dawid Trojanowski (Nowy Sącz) i Natalia Mensfeld (Nowy Targ) w kategorii do lat 15, Tomasz Zimnicki (Koźmice Wielkie) i Martyna Malarczyk (Trąbki) w kategorii open. Na szczególną uwagę zasługuje Natalia, która w łącznej klasyfikacji dziewcząt i chłopców zajęła III miejsce!!!

Nagrody (w łącznej wysokości 2 500 zł) ufundowane przez Gminę Gdów, UKS Rokicie, Firmę Modest z Łodzi wręczali pan wójt gminy Gdów – Zbigniew Wojas i pani dyrektor CK w Gdowie – Wioleta Chmiela.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie oraz sponsorom i partnerom, szczególnie Gminie Gdów i Centrum Kultury w Gdowie.

„Tegoroczne Grand Prix Gdowa przeszło do historii, ale kolejne planowane są już od marca 2018 r. Jest wielkie zapotrzebowanie na takie turnieje, dlatego będziemy je kontynuować. Już teraz zapraszamy wszystkie chętne osoby grające w tenisa stołowego na turnieje do Gdowa” podsumował zmagania przy stołach tenisowych pomysłodawca i główny organizator GP pan Wojciech Biernat.

Najlepsze ósemki w klasyfikacji koncowej:

KATEGORIA DO LAT 15

CHŁOPCY

 1. TROJANOWSKI DAWID – NOWY SĄCZ – 290  PKT.
 2. PASEK KAMIL – NOWY SĄCZ – 263  PKT.
 3. TROJAŃSKI SEBASTIAN – GRABIE  – 223 PKT.
 4. KUCHARCZYK DOMINIK – KĘPANÓW – 205 PKT.
 5. BAJER GRZEGORZ – WIŚNIOWA – 177  PKT.
 6. PIEKARCZYK MICHAŁ – CHOCZNIA – 157 PKT.
 7. PIĘKOSZ JAKUB – RZEZAWA – 139 PKT.
 8. KRUCZEK JAKUB – GRABIE – 139 PKT.

DZIEWCZĘTA

 1. MENSFELD NATALIA – NOWY TARG – 248  PKT.
 2. MALARCZYK MARTYNA – TRĄBKI – 179 PKT
 3. TROJAŃSKA JULIA – GRABIE – 150 PKT.
 4. FILIPEK ANGELIKA – BRZEZIE – 147 PKT
 5. KLIMA KAROLINA – KSIĄŻNICE – 139 PKT.
 6. BAJER EMILIA – WIŚNIOWA – 131 PKT.
 7. GAJ MILENA – CZYŻÓW – 110 PKT.
 8. PIEKARCZYK ZUZANNA – CHOCZNIA – 90 PKT.

 

KATEGORIA OPEN

MĘŻCZYŹNI

 

 1. ZIMNICKI TOMASZ – KOŹMICE   –  279 PKT.
 2. BRUZDA RAFAŁ – KOŹMICE – 254 PKT.
 3. DŹWIG ANDRZEJ – MYSLENICE – 250 PKT.
 4. PIETRZYK MARCIN – KRAKÓW – 224 PKT.
 5. MADUZIA LESZEK – PILZNO – 202 PKT.
 6. PASEK ADRIAN – NOWY SĄCZ – 204 PKT.
 7. STOSZKO ARTUR – WIERZCHOSŁAWICE – 198 PKT.
 8. GARYCKI ADRIAN – WIELICZKA – 198 PKT.

 

KOBIETY

 1. MALARCZYK MARTYNA – TRĄBKI –  125 PKT.
 2. ŁAPIŃSKA MAGDALENA – KRAKÓW –  99 PKT.
 3. TROJAŃSKA JULIA – GRABIE –  71 PKT.
 4. ZIELIŃSKA AGNIESZKA – GRABIE – 30 PKT.
 5. ZAWADZKA EMILIA – SZCZYTNIKI – 22 PKT.
 6. NOWACKA DOROTA – KRAKÓW – 20 PKT.
 7. BRATOWNIK JULIA – SOBOLÓW – 20 PKT.
 8. MENSFELD NATALIA – NOWY TARG  – 15 PKT.

Skip to content