KONCERTOWO I Z HUMOREM W GDOWIE

12 czerwca, 2018 13:26 Wydarzenia kulturalne

10 czerwca gościliśmy w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie dwóch znakomitych pianistów-showmanów Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana, znanych szerszej publiczności z popularnego programu telewizyjnego „Śpiewające Fortepiany”.
Towarzyszył im zespół instrumentalny „Malina Kowalewski Band”  w składzie: Monika Szulińska – ksylofon, instrumenty perkusyjne,  Wojciech Malina Kowalewski – perkusja, bas, Adam Zając – skrzypce, Mirosław Romejko – saksofon, klarnet, flet oraz wokaliści: Joanna Stefańska-Matraszek – sopran i Ireneusz Miczka –baryton.

Koncert znakomicie połączył klasykę i rozrywkę, doprawiony anegdotą i humorem sprawiał, że publiczność bawiła się znakomicie, a Artyści zmuszeni byli bisować dwukrotnie. Odśpiewany wspólnie z rozbawioną gdowską publicznością na zakończenie utwór z operetki „Wesoła Wdówka” „Usta milczą dusza śpiewa” sprawił, że artyści nazwali go humorystycznie „Wesołą Gdówką”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu, którzy pomimo długich oczekiwań i zmian, które z przyczyn niezależnych od Organizatorów musieliśmy wprowadzić, są dzisiaj z nami i wspierają Centrum Kultury w Gdowie – powiedziała pani Dyrektor po oficjalnym powitaniu artystów i gości.

Dziękujemy również za wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej z Gdowa.zd

Skip to content