GP Gdowa: duże zmiany w kwalifikacji

21 listopada, 2018 14:52 Relacje sportowe


IX Grand Prix Gdowa rozegrane w niedzielę 18 listopada 2018 r. przyciągnęło ogromną ilość chętnych. Łącznie zagrało 89 zawodników, ale pobity został rekord w kategorii do lat 15. Tym razem do turnieju zapisało się aż 43 uczestników, w tym wielu po raz pierwszy. Właśnie grający po raz pierwszy zawodnik ze Stanisława Dolnego okazał się 100 uczestnikiem biorącym udział w tej kategorii. Otrzymał on specjalną nagrodę ufundowaną przez partnera turnieju – Solne Miasto Wieliczka.

W kategorii open już dawno mieliśmy setnego uczestnika. Teraz dobiliśmy do 160, a łącznie we wszystkich kategoriach zagrało już 269 zawodniczek i zawodników. Jak na drugi rok organizowania turnieju jest to liczba imponująca. Znakomite opinie o naszym turnieju sprawiają, że ciągle przybywa nowych uczestników. Bardzo cieszy fakt, że coraz więcej dzieci i młodzieży z gminy Gdów i naszych klubów odwiedza nasz turniej. Tenis stołowy staje się powoli drugą dyscypliną uprawianą w naszej gminie. Na zajęcia klubu ze Szczytnik uczęszcza już ponad 50 dzieci i młodzieży” dzieli się z nami swoją radością główny organizator pan Wojciech Biernat (prezes UKS Rokicie).

IX Grand Prix przyniosło zmiany w klasyfikacji chłopców do lat 15. Pod nieobecność liderów rankingu (Michała Piekarczyka i Kacpra Tureckiego) na pierwsze miejsce wskoczył Oskar Jędrzejowski z Wadowic. Okazał się najlepszym zawodnikiem tego turnieju pokonując w finale Milenę Gaj z Czyżowa. Jego przewaga nie jest duża, ale biorąc pod uwagę, że w każdym turnieju plasuje się w ścisłej czołówce można uznać, że tę przewagę uda mu się zachować do ostatniego turnieju. Na drugie miejsce spadł Michał Piekarczyk z Inwałdu, a na trzecie awansował Paweł Gałuszka z Frydrychowic. Wśród dziewcząt nie nastąpiły żadne zmiany. Nadal prowadzi Zuzanna Piekarczyk z Inwałdu przed Angeliką Filipek z Brzezia i Anną Skowronek z Pierzchowa.

W kategorii open w zasadzie nastąpiły już rozstrzygnięcia, choć czołowe miejsca w turnieju zajęli zawodnicy z dalszych miejsc. Do turnieju tym razem zgłosiło się 46 uczestników. W turnieju zwyciężył Marek Nowicki z Krakowa (po raz drugi), który pokonał w finale pana Damiana Dąbrowskiego z Krakowa. W klasyfikacji z dużą przewaga prowadzi pan Rafał Bruzda z Koźmic przed Andrzejem Dźwigiem z Myślenic oraz Marcinem Chodackim z Krakowa. Tylko nieobecność któregoś z zawodników może zmienić kolejność. Wśród pań niezagrożenie prowadzi pani Magdalena Łapińska. Zmiany nastąpiły na dalszych pozycjach. Na drugie miejsce awansowała pani Julia Górecka z Krakowa, a na trzecie Anna Studnicka z Wadowic.

Zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się w Gdowie 30 XII 2018 r. Będzie to ostania szansa na zagranie w tym cyklu rozgrywek. Po zakończeniu gier zostaną rozdane nagrody (puchary i dyplomy) dla najlepszych zawodniczek i zawodników. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Gdowa.

KLASYFIKACJA PO IX GRAND PRIX GDOWA

Organizatorzy

UKS Rokicie

 

Skip to content