29 kwietnia kolejny turniej Grand Prix Gdowa

18 kwietnia, 2018 11:47 ZAPOWIEDZI

Uczniowski Klub Sportowy „Rokicie” Szczytniki zaprasza na II turniej tenisa stołowego z cyklu „Grand Prix Gdowa”, który zostanie rozegrany 29 kwietnia w niedzielę w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. W pierwszym turnieju wzięła udział rekordowa liczba uczestników, a łącznie rozegrano ponad 300 spotkań. Emocji nie brakowało, ale najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili. Teraz nadarza się ponowna okazja do spotkania przy stołach tenisowych, aby nie tylko sprawdzić swoje umiejętności, ale także miło spędzić czas wolny. Nie tylko piękna i funkcjonalna hala sportowa, ale i piękne okolice Gdowa są dodatkową atrakcją dla uczestników. Na najlepszych oczekują nagrody ufundowane przez partnerów II Grand Prix, czyli PARK WODNY Kraków oraz Sklep Sportowy INTERS z Krakowa.

W I GP Gdowa w kategorii do lat 15 wystartowało 35 dziewcząt i chłopców z całej Małopolski (od Tarnowa po Wadowice) wśród których znalazło się sporo zawodników, którzy na co dzień zajmują wysokie pozycje w rankingu ogólnopolskim. W turnieju zagrała bardzo duża grupa dzieci, która rozpoczyna swoją przygodę z tenisem, ale posiada już niezłe umiejętności. Na szczególną uwagę zasługują Dorotka Woźniak i Kuba Turecki, którzy w tym roku kończą 7 lat!!! W turnieju zwyciężył Michał Piekarczyk z Inwałdu, przed Kacprem Tureckim ze Świątnik Dolnych oraz Bartłomiejem Wojasem z Krakowa. Najlepszą wśród dziewcząt okazała się Martyna Malarczyk z Trąbek, która ostatecznie zajęła 4 miejsce w całym turnieju, na drugim miejscu uplasowała się niespełna 8 letnia Zuzia Piekarczyk z Inwałdu.

Z kolei turniej open zgromadził na starcie aż 61 zawodników i zawodniczek, którzy podzieleni na 8 grup rozegrali prawdziwy maraton przy stołach. W finale zagrali dwaj koledzy czyli panowie Włodzimierz Kuzio z Krzyszkowic i Adam Gdula z Myślenic. Lepszym okazał się pan Włodzimierz wygrywając 3:2. Również takim wynikiem zakończył się pojedynek o trzecie miejsce w którym Marcin Kubic z Krakowa pokonał Michała Piekarczyka z Inwałdu. Wśród kobiet najlepiej spisała się młodziutka Angelika Filipek z Brzezia, która mimo, że zajęła miejsca 33-40 to objęła prowadzenie w tej kategorii. Na drugiej pozycji plasuje się Martyna Malarczyk z Trąbek.

WYNIKI-I-GP-GDOWA

A tak było w czasie I Grand Prix Gdowa 2018:

Skip to content