Najlepsi sędziowie z małopolski zagrali w piłkę na gdowskiej hali

17 stycznia, 2023 17:02 Relacje sportowe

Sędziowie na co dzień sędziujący mecze w Brzesku okazali się najlepszymi w Małopolsce, wygrywając Noworoczny Turniej Sędziów Piłki Nożnej MZPN o Puchar Prezesa Wielickiego Podokręgu Piłki Nożnej. Turniej organizowany przez Wielicki Podokręg Małopolskiego Związku Piłki Nożnej niezmiennie dostarczył wielu piłkarskich emocji, a Gminna Hala Sportowa w Gdowie była miejscem rywalizacji sędziów po raz pierwszy. 

Noworoczny turniej piłkarski rozegrano 14 stycznia 2023 r. a jego współorganizatorami była gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie. Rywalizacja była nietypowa, bo w rolę piłkarzy wcielili się sędziowie, a wśród nich… dwie sędziny z Bochni i Wieliczki. W wyniku sportowej walki, w duchu fair play oczywiście, zwyciężyła drużyna z Brzeska, pokonując Gorlice i Myślenice, którzy uplasowali się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Tuż za podium zakończyła rywalizację drużyna z Limanowej, a dalsze miejsca zajęli sędziowie z Krakowa, Wieliczki, Bochni oraz „Wieliczki II”. Oprócz rywalizacji drużynowej równie wielu emocji dostarczyły zmagania indywidualne w wyniku których tytuły trafiły w ręce następujących sędziów: Najlepszy Strzelec – Tomasz Konstanty, PPN Brzesko; Najlepszy Bramkarz – Michał Fudala, PPN Brzesko, a Najlepszy Zawodnik – Łukasz Marek, PPN Kraków. Nieustające wsparcie swoich zespołów stanowili zaproszeni Prezesi poszczególnych podokręgów (Wieliczka – Andrzej Strumiński, Bochnia – Mariusz Krupa, Brzesko – Mirosław Nieć, Gorlice – Waldemar Pyznar, Limanowa – Stanisław Strug i Myślenice – Maciej Górka). Turniej pełen piłkarskich emocji zakończył się wręczeniem nagród przez Prezesa Andrzeja Strumińskiego, a moment ten uświetnił swoją obecnością legendarny uczestnik olimpiady w 1972 roku oraz mistrzostw świata w piłce nożnej z 1974 roku, zawodnik Wisły Kraków – pan Zdzisław Kapka, pełniący obecnie funkcję wice prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Cieszymy się, że to właśnie gdowska hala sportowa gościła najlepszych sędziów, którzy sprawdzili swoje siły w grę w piłkę nożną. Oczywiście polecamy się na przyszłość 😉 .  Tymczasem serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięskiej drużynie sędziów z Brzeska! 

Skip to content