MENSFELD, TURECKI, KLIMCZAK, MALARCZYK, ZIMNICKI PIERWSZYMI ZWYCIĘZCAMI GRAND PRIX GDOWA

27 marca, 2017 13:09 Relacje sportowe

Znakomita frekwencja, świetne zawody, wspaniała zabawa to pierwsze echa zmagań przy pingpongowych stołach. W sobotę 25 marca 2017 r. do Gdowa na I Grand Prix w tenisie stołowym przyjechało 92 zawodników z całej Małopolski.

Rozgrywali oni turniej w trzech kategoriach wiekowych, który był pierwszym z cyklu 6 jakie zaplanowali organizatorzy (Gmina Gdów, UKS Rokicie). W kategorii do lat 15, w której ostatecznie wystąpiło 36 dziewcząt i chłopców zwyciężyli Kacper Turecki ze Świątnik Dolnych i Natalia Mensfeld z Nowego Targu na co dzień zawodnicy UKS Rokicie. Poziom zawodów był bardzo wysoki, gdyż wielu zawodników pokazało nieprzeciętne umiejętności. Na uwagę zasługują zwłaszcza Natalia Mensfeld i Martyna Malarczyk z Trąbek, które w rywalizacji z chłopcami zajęły bardzo wysokie 5 i 6 miejsce.

W kategorii do lat 25 wystartowały 3 panie i 3 panów, którzy rozgrywali turniej „każdy z każdym”. Zwyciężyli Natalia Klimczak ze Szczytnik i Tomasz Zimnicki z Koźmic.

W kategorii open wystartowało aż 50 zawodników, którzy pokazali, że dla swojego ukochanego sportu mogą spędzić przy stole wiele godzin. Oczywiście nie zabrakło emocji, które trwały ponad 5 godzin, ale wszyscy byli zadowoleni. W turnieju open zwyciężyli Martyna Malarczyk oraz Tomasz Zimnicki.

Kolejny turniej Grand Prix odbędzie się 18 czerwca 2017 r.

„Turniej okazał się znakomitym przedsięwzięciem. Wszyscy uczestnicy podziwiali nie tylko grę zawodników, ale i piękną gdowską halę. Wyjeżdżali bardzo zadowoleni, dlatego planuję zorganizować dodatkowy turniej w maju.” – na gorąco podsumował turniej pan Wojciech Biernat (głowny organizator).

Organizatorzy serdecznie dziękują panu wójtowi Zbigniewowi Wojasowi za nieodpłatne użyczenie hali oraz panu Andrzejowi Garyckiemu – w-ce prezesowi Solnego Miasta za wypożyczenie stołów do gry.