MALI TENISIŚCI OCZAROWALI GDÓW

5 grudnia, 2017 12:04 Relacje sportowe

W niedzielę 26 listopada 2017 r. do Gdowa z całej Małopolski, zjechali najmłodsi tenisiści stołowi na I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny skrzatów. Mimo, że mieli dopiero po 7-8 lat, wielu posiadało już niemałe umiejętności. Nim rozpoczęli pojedynki przy stole organizatorzy przygotowali dla nich miłą niespodziankę. Wszyscy uczestnicy otrzymali paczki mikołajowe, w których było pełno słodyczy. Okazało się to trafionym pomysłem, gdyż słodycze pozwoliły trochę osłodzić porażki przy stole.

Emocji nie brakowało, zawodniczki i zawodnicy starali się ze wszystkich sił zagrać jak najlepiej. Wspierani przez rodziców i trenerów walczyli o każdy punkt, który przybliżał ich do zwycięstwa. Ostatecznie najlepszymi okazali się Jan Mrugała z Nowego Targu oraz Zuzanna Piekarczyk z Piotrowic. Wśród grających dużą grupę stanowili zawodnicy z gminy Gdów. Na podium wśród chłopców znaleźli się Rafał Marchewka i Jakub Turecki z Gryfu Gdów, a na czwartym miejscu wśród dziewcząt zakończyła zawody Gabrysia Kostuch z UKS Rokicie Szczytniki. UKS Rokicie reprezentowała największa liczba dzieci (14 osób), dla których były to pierwsze poważne zawody.

Organizatorzy serdecznie dziękują Centrum Kultury w Gdowie za użyczenie Hali Sportowej oraz pani Danucie Grzesik za przygotowanie paczek.

Skip to content