Hala widowiskowo-sportowa w Gdowie ma już rok

31 października, 2017 09:48 Wydarzenia kulturalne

Rok temu, w październiku 2016 otwarta została Gminna Hala Sportowa w Gdowie.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy halę odwiedziło wielu gości, którzy uczestniczyli w organizowanych tam wydarzeniach. A tych nie brakowało. Odbyły się liczne imprezy sportowe, kulturalne i akcje charytatywne. W marcu Gdów odwiedził śp. Zbigniew Wodecki, który zachwycił swym muzycznym show. Dwa miesiące później Kabaret Młodych Panów rozbawił do łez ponad sześciuset osobową publiczność. Dwa tygodnie temu dla nauczycieli i pracowników oświaty, z okazji ich święta zaśpiewała Pani Alicja Majewska, przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza. Artyści wyznali, że czuli się w gdowskiej hali jak w teatrze. Także nasze gdowskie grupy artystyczne miały okazję zaprezentować się przed swoja publicznością. Okazją do tego był jubileusz 50-lecia działalności Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów, w czasie którego obok jubilatów wystąpili ich goście, m.in. Chór Tutte le Corde.

W ciągu roku na hali w Gdowie odbyły się dwie akcje charytatywne, w czasie których zbierano pieniądze dla małego mieszkańca Dobczyc- Patryka, oraz mieszkańca Kunic- Marcina Pędzika.

Jak przystało na charakter hali, nie mogło zabraknąć imprez sportowych. Rozegrano mecze piłkarskie, które wzbudzały wiele emocji, a wśród zespołów jakie zaprezentowały się w gdowskiej hali byli m.in. Reprezentacja Polski +35 w Futsalu, POC Olympia Berlin, Oldboje Gdovia, Oldboje Dębski Kraków. Również młodzi zawodnicy wielokrotnie próbowali swoich sił w czasie licznie organizowanych zawodów takich jak: Turniej Piłkarski Młodzików o Puchar Wójta Gminy Gdów, Turniej Halowej Piłki Nożnej Żaków, Halowej Piłce Nożnej w ramach Igrzysk Młodzików.

Cyklicznie odbywają się turnieje w tenisie stołowym Grand Prix Gdowa. Swoje mecze rozgrywają tu także zawodnicy V i VI  ligi tenisa stołowego. Każdego dnia na hali odbywają się treningi i zajęcia sportowe organizowane zarówno przez firmy zewnętrzne, klubu sportowe jak i Centrum Kultury w Gdowie.

Już niebawem kolejne niezwykłe wydarzenie artystyczne w gdowskiej hali. 8 listopada, o godz. 19.00 zostanie wystawiony spektakl ,,Skazany na Bluesa” w wykonaniu aktorów Teatru Śląskiego w Katowicach. To niepowtarzalna okazja, aby poznać historię życia Ryśka Riedla i wysłuchać na żywo legendarnych przebojów z repertuaru zespołu Dżem.

Zapraszamy do hali sportowej w Gdowie!

Pełnowymiarowe boiska do: piłki ręcznej, piłki nożnej halowej, siatkówki, koszykówki wraz z zapleczem (toalety, prysznice, szatnie) stanowią kompleksową ofertę Gminnej Hali Sportowej. Hala w czasie wydarzeń kulturalnych pomieści do 1000 osób, a na samych trybunach w czasie imprez sportowych może zasiąść ok. 400 osób. Boisko można podzielić na trzy sektory, a dla wydarzeń kulturalnych, dzięki zastosowanym kurtynom teatralnym, stworzyć kameralny nastrój. Dodatkowym atutem jest kawiarnia „Malinowy Zakątek”, która zaprasza na ciepłe przekąski, kawę i domowe ciasto. Warto podkreślić, że obok hali znajduje się duży bezpłatny parking. Osoby zainteresowane szczegółową ofertą hali zapraszamy na stronę internetową: www.hala.gdow.pl

Skip to content