Hala pełna grzecznych dzieci.

4 grudnia, 2023 11:33 Relacje sportowe

Nasza hala ma wiele oblicz. Na co dzień jest miejscem sportowych zmagań uczniów i licznych miłośników sportu, którzy tu trenują, kiedyś była nawet Małym Miastem Gdowem. Wczoraj z kolei  – zamieniła się w prawdziwą Wioskę Świętego Mikołaja, którą na zaproszenie Centrum Kultury w Gdowie odwiedziło mnóstwo grzecznych dzieci.

Po raz pierwszy w historii obiektu na płycie głównej zmierzyło się około 40 miłośników Hobby Horse, którzy wzięli udział w Mikołajkowych Zawodach Halowych. Przez ponad 4 godziny dzieci aktywnie brały udział w warsztatach w pracowni Świętego Mikołaja. Pod okiem pani Anny Suchoń tworzyły magiczne ozdoby, dekorowały pierniczki, malowały gipsowe figurki i wiele innych. Pamiątką z radosnego czasu będą liczne zdjęcia z fotobudki, z sesji zdjęciowej i nagrania video. Swoje produkty prezentowali Podopieczni Fundacji Osób Niepełnosprawnych  w Podolanach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach oraz grupa artystyczna Gdów-Art.  Spotkanie ze Świętym Mikołajem, na które wszyscy czekali, poprzedziła rozmowa o bezpieczeństwie z paniami z Policji oraz spektakl „Teatru z Uśmiechem”, który wprowadził widzów w świąteczną atmosferę. Całość dopełnił zapach pieczonych gofrów i zimowej herbaty od pań z KGW Pierzchów. Najmłodsi z niecierpliwością czekali na spotkanie Świętym Mikołajem. Gdy już się pojawił serdecznie go powitali, oczywiście z radością przyjęli od niego słodkie upominki. Radosny dzień zakończono zapaleniem gdowskiej choinki.

To było pierwsze spotkanie z Świętym Mikołajem tego roku, ale zapewne nie ostatnie. Wypatrujcie go więc w oknie i bądźcie grzeczni.

Skip to content