Gminna Spartakiada Przedszkolaków

29 maja, 2019 10:40 Relacje sportowe

Gminna Spartakiada Przedszkolaków to już tradycja. Radość, uśmiech, zdrowa rywalizacja, ruch i mnóstwo zabawy, to wszystko towarzyszyło przedszkolakom z naszej gminy podczas Spartakiady.

W Gminnej Hali Sportowej w Gdowie Przedszkole Samorządowe w Gdowie, które jest organizatorem imprezy,  przygotowało wszystkie konkurencje dla dzieci, a całość rozpoczęła się od uroczystego odczytania sportowej przysięgi.

Każda z grup  musiała zaliczyć drużynowy bieg sztafetowy z pałeczkami, tor przeszkód na czas, strzał piłką nożną do małej bramki, zabawy zręcznościowe z elementem rzutu do celu. W każdej konkurencji liczył się czas oraz dobra organizacja grupy. Przedszkolaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem, dzielnie pokonywały każde trudności, zdobywając punkty dla swojej drużyny. Dodatkowe punkty przyznawano również za rzut piłką do kosza, ta konkurencja przeznaczona była dla nauczycieli.

Wszystkie zmagania z trybun obserwowali rodzice i dziadkowie kibicując i zagrzewając do walki swoje pociechy. Po kilku godzinnych zmaganiach na podium uplasowały się trzy grupy z Przedszkola Samorządowego w Gdowie-  I miejsce ,,Krasnale”, II miejsce ,,Niezapominajki”, III miejsce ,,Maki”. Medale, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli  Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gdowie Urszula Janicka oraz Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi, który jak co roku nie tylko obejmuje to wydarzenie  honorowym patronatem, ale również wspiera nas finansowo. Dziękujemy opiekunom, wychowawcom za przygotowanie grup, ale przede wszystkim dziękujemy naszym przedszkolakom, wszyscy spisali się na medal!- mówią organizatorzy

W zmaganiach udział wzięło trzynaście grup- Oddział przedszkolny- Szkoła Podstawowa w Pierzchowie , Przedszkole Samorządowe w Szczytnikach- „Promyczki” , Oddział „Krasnale”- Przedszkole Samorządowe w Gdowie, Oddział „Maki”- Przedszkole Samorządowe w Gdowie, Oddział „Niezapominajki”- Przedszkole Samorządowe w Gdowie, Oddział „Skrzaty”- Przedszkole Samorządowe w Gdowie, Oddział przedszkolny- Szkoła Podstawowa w Winiarach, Oddział „Pszczółki”- Niepubliczne Przedszkole w Gdowie „Akademia Małego Człowieka”, Oddział przedszkolny- Szkoła Podstawowa w Książnicach, Oddział przedszkolny- Szkoła Podstawowa w Marszowicach, Oddział przedszkolny- Szkoła Podstawowa w Wiatowicach, Oddział przedszkolny „O a”- Szkoła Podstawowa w Gdowie, Oddział przedszkolny „6 latki”- Szkoła Podstawowa w Niegowici.

źródło: Przedszkole Samorządowe w Gdowie

Skip to content